1,2 proc. GPM parama

Skirkite 1,2 proc. GPM pagalbai vaikams

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ padeda Lietuvos vaikams, augantiems sunkumų patiriančiose šeimose bei Ukrainos vaikams, kurie dėl šalyje vykstančio karo buvo priversti atvykti į Lietuvą.

1,2 proc. jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Jums nieko nekainuoja, tačiau mums jis reiškia be galo daug: tai ir jaukesnis, sotesnis vaikų laisvalaikis vaikų dienos centruose, daugiau išpildytų jų svajonių, ir daugiau šiltų ir saugių namų skurdžiau gyvenančioms šeimoms.

Su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kasdiene pagalba vaikams ir šeimoms galite susipažinti ČIA.

Ačiū, kad esame kartu!

 

 

Užtruksite tik kelias minutes

Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) prašymą skirti paramą užpildysite lengvai ir greitai, naudodamiesi naujuoju paramos vedliu užtruksite vos kelias minutes. Gavėjo paieškos langelyje įrašykite Gelbėkit Vaikus identifikacinį numerį – 190780953. Detalią instrukciją, kaip skirti 1,2 proc. GPM rasite ČIA

Jeigu turite klausimų ar reikia pagalbos pildant prašymą, maloniai prašome kreiptis tel.: +370 605 67939 arba elektroniniu paštu: raminta.simanaviciute@savethechildren.org.

Skirkite 1,2 proc. GPM paramą jau dabar

Prisijungimas prie EDS sistemos

Atkreipiame dėmesį

Skiriant 1,2 proc. GPM paramą naudositės naujuoju paramos vedliu. Atkreipiame dėmesį, jog gavėjo paieškos langelyje įrašykite Gelbėkit Vaikus identifikacinį numerį – 190780953, tuomet sistema automatiškai leis pasirinkti organizaciją „Gelbėkit vaikus“.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra 1,2 proc. GPM?

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 20 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Iš šių dvidešimties procentų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktiems Lietuvos Respublikoje įregistruotiems labdaros ir paramos fondams, biudžetinėms įstaigoms, asociacijoms, visuomeninėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms, religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir centrams, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriams (padaliniams), kitiems juridiniams asmenims (išskyrus profesines sąjungas ir profesinių sąjungų susivienijimus), kurių veiklą reglamentuoja specialūs įstatymai ir kurių veiklos tikslas nėra pelno siekimas, o gautas pelnas negali būti skiriamas jų steigėjams, dalininkams ar nariams.

Tokiu atveju minėtieji 1,2 procentai GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami jūsų pasirinktam paramos gavėjui.

Kokia suma aš paremsiu skirdamas 1,2 % GPM?

1,2 proc. GPM paramos suma priklauso nuo gaunamų pajamų. Uždirbančiųjų vidutinį atlyginimą per metus 1,2 proc. GPM parama sudaro apie 56 Eur (2023 m. IV ketvirčio duomenimis). Primename, kad šios paramos skyrimas jums nieko papildomai nekainuoja.

 

Kaip galiu skirti 1,2 % GPM?

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2023 m. gegužės 2 d. Užpildant prašymą elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). „Gelbėkit Vaikus“ paramos gavėjo kodas: 190780953. Instrukciją, kaip skirti 1.2 proc. GPM dalį internetu, rasite ČIA.

Ar galiu ne visą 1,2 % GPM dalį skirti vaikams?

Taip, skirdami 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio dalį, galite pasirinkti, kokią procento dalį skirti vieniems ar kitiems paramos gavėjams. Pavyzdžiui: 0,5 proc. GPM galite skirti organizacijai, padedančiai beglobiams gyvūnams, o 0,7 proc. GPM dalį galite skirti organizacijai, padedančiai sunkumų patiriantiems vaikams.

Skirkite 1,2 % GPM paramą vos per kelias minutes

Instrukcija

Draugaukime!

Saugi ir šviesi vaikų Lietuvoje ateitis – mūsų visų rankose. Apie tai, kaip Jūsų parama virsta gerais darbais ir sėkmės istorijomis – kasmėnesiniame „Gelbėkit vaikus“ naujienlaiškyje.

.