Mūsų leidiniai

Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai

Tėvai, bendruomenės ir vyriausybės visame pasaulyje vis labiau pripažįsta vaikų teises į apsaugą nuo fizinių bausmių ir į auklėjimą, gerbiantį jų orumą. Vis dažniau patariama naudoti „teigiamą auklėjimą“, tačiau neretai tėvai klausia: „Kas yra pozityvi disciplina ir kaip man tai padaryti?“ Šioje knygoje pateikiami konkretūs atsakymai į klausimus apie pozityvų kasdienį auklėjimą, kurį taip pat gali taikyti socialiniai darbuotojai, auklėtojai bei kiti specialistai, dirbantys su tėvais ir vaikais.

Atsisiųsti

Smurtas prieš vaikus. Tėvams rūpimi klausimai, kuriuos nedrąsu užduoti

Tai – trumpas mokomasis leidinys, padėsiantis tėvams suprasti, jog smurtas ir drausminimas – dvi labai skirtingos sąvokos. Smurtas – tai tyčinis savo galios, jėgos panaudojimas siekiant sužeisti, įbauginti ar kitaip neigiamai paveikti vaiką. Drausminimas – sąmoningai naudojamos auklėjimo priemonės, siekiant išmokyti tam tikrų socialiai priimtinų elgesio būdų. Auklėjimas be smurto yra didžiulis nuoseklumo bei išradingumo reikalaujantis darbas, kurio, kaip ir kitų darbų, reikia nuolat mokytis.

Atsisiųsti

Vaikus mušti draudžiama. Klausimai bei atsakymai vaikams bei jaunuoliams

Vaikams taikomos fizinės bausmės pažeidžia jų teisę į pagarbą sau ir savo kūnui. Visgi, daugelyje šalių tai dažnai nutinkantis ir įstatymais nedraudžiamas elgesys. Kas yra smurtas? Kodėl būtina įstatymu uždrausti fizines bausmes? Gal geriau išmokyti suaugusiuosius jų netaikyti? Šios knygelės tikslas – vaikams ir jaunuoliams suprantamai atsakyti į dažnai smurto prieš vaikus tema iškylančius klausimus.

Atsisiųsti

Draudimas taikyti fizines bausmes vaikams. Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Kai pagalvojame apie fizinių bausmių vaikams uždraudimą, iškyla daug klausimų. Ką toks draudimas reiškia tėvams ir visos šeimos gyvenimui? Šios knygelės tikslas – padėti atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie tai, kodėl atsirado draudimas taikyti fizines bausmes vaikams ir kaip jis atsiliepia šeimai.

Atsisiųsti

 

Skirkite kasmėnesinę paramą vaikams!

Ši parama padės mums teikti nenutrūkstamą pagalbą vaikams, augantiems iššūkių patiriančiose šeimose.