Parama šeimoms

Laimingas gyvenimas prasideda laimingoje šeimoje.

Laiku suteikta parama vaikui ir jo šeimai – neįkainojama

Vaikystė – vienas svarbiausių gyvenimo etapų, kai patiriamas saugumas, artimųjų meilė ir rūpestis formuoja vaiko požiūrį į save ir į jį supantį pasaulį. Augdami saugioje aplinkoje vaikai žino, kad gyvenime nutikus sunkumams, jie yra pakankamai stiprūs juos įveikti, o prireikus pagalbos, žino, kad yra ne vieni.

Saugios ir laimingos vaikystės linkime kiekvienam vaikui, tačiau šiandien dar vis daugybė jų gyvena nesaugioje aplinkoje, kur daug barnių, fizinio smurto baimės, alkoholio, nestabilumo. Šiandien daugybė vaikų nežino, kas jų namuose vyks vakare, ar bus išgertuvės, ar reiks saugoti mamą ar tėtį nuo smurto. Tokia vaikystė neišvengiamai sukelia riziką pasąmoningai patikėti, kad būtent toks gyvenimas ir yra, ir kad kitoks jis būti tiesiog negali.

Kaip padedame šeimoms?

Padedame su kasdieniais sunkumais susiduriančioms šeimoms užtikrinti saugią ir rūpestingą aplinką savo vaikams.

Psichologinė parama

Teikiame psichologinę pagalbą ne tik sunkumų patiriantiems vaikams, bet ir jų šeimos nariams.

Socialinė parama

Padedame ugdyti su sunkumais susiduriančių šeimų socialinius įgūdžius, organizuojame reikiamą pagalbą, konsultuojame bei atstovaujame įvairiose institucijose.

Tėvystės įgūdžių stiprinimas

Vedame pozityvios tėvystės mokymus, kurių metu įgytos žinios bei patirtis įgalina tėvus taikyti pozityvaus auklėjimo principus savo šeimose.

Finansinė parama

Prisidedame prie buities sąlygų gerinimo, teikiame finansinę paramą su sunkumais susiduriančioms šeimoms.

Padėkite mums padėti šeimoms

Skirkite paramą mūsų veiklai ir kartu teikime nenutrūkstamą pagalbą vaikams, augantiems iššūkių patiriančiose šeimose.

Noriu paremti

Padedame šimtams šeimų

Kasmet mūsų pagalba pasiekia šimtus šeimų: beveik 1000 vaikų kasdien lanko „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus, dešimtys tėvų dalyvauja mūsų organizuojamose pozityvios tėvystės mokymuose, beveik šimtas šeimų kasmet sulaukia mūsų teikiamos socialinės pagalbos, dešimtims šeimų suteikiame materialinę pagalbą bei gausybei su sunkumais susiduriančių vaikų ir jų tėvų suteikiame taip trūkstamą psichologinę paramą.

Štai keletas įkvepiančių istorijų:

Astos šeima pradėjo gyvenimą iš naujo

Asta (vardas pakeistas) ilgai gyveno su vyru, kuris jos negerbė, piktnaudžiavo alkoholiu, kėlė prieš ją ranką. Ji ne kartą svarstė kraustytis gyventi kitur, tačiau buvo baisu, nežinojo, ar pajėgs viena išlaikyti būstą bei tris vaikus. Visgi matėsi, jog situacija namuose negerėja ir sprendimus reikia priimti greitai, norint, kad vaikai augtų ramybėje, negirdėtų riksmų, užgauliojimų, nematytų smurto. 

Viena iš Astos atžalų lankė „Gelbėkit vaikus“ dienos centrą. Darbuotojos žinojo, kokia situacija yra šioje šeimoje ir kai Asta tvirtai nusprendė kurti ateitį be vyro, ji pagalbos kreipėsi būtent į vaikų dienos centro darbuotojas. 

Šiuo metu Asta su vaikais nuomojasi dviejų kambarių butą. Naujuose namuose saugu, nebėra didžiulės kasdienės įtampos. „Neįsivaizduoju, kaip būčiau drįsusi žengti tokį gyvenimo žingsnį be nuolatinio „Gelbėkit vaikus“ darbuotojų palaikymo ir organizacijos skirtos finansinės paramos. Ačiū „Gelbėkit vaikus“ už palaikymą ir finansinę paramą kuriant mano ir mano trijų vaikų gyvenimus iš naujo, saugioje aplinkoje!“, – džiaugėsi Asta.

Netikėtai Sigitą užklupusi liga

Vieniša mama Sigita (vardas pakeistas), pabėgusi nuo girtaujančio vyro, įsikūrė sename, didmiesčio rajone esančiame name. Čia ji stengėsi kaip tik galėjo, dirbo pagalbinius darbus ūkiuose (taip gaudama pajamų maistui sau ir savo vaikams), o su mūsų psichologų pagalba pamažu atgavo ir emocines jėgas.

Netikėtai užklupus sunkiai ligai, Sigita nebegalėjo dirbti. Dėl ligos teko parduoti net karvę – gyvuliu nebebuvo kam tinkamai pasirūpinti. Iki ligos Sigitos menko uždarbio užtekdavo maistui ir drabužiams, o šiuo metu beliko tik socialinės išmokos, kurių dalį ji yra priversta išleisti vaistams. Būsto šiltinimas ar atnaujinimas lieka tik svajonėse.

Rėmėjų dėka padėjome atnaujinti nesaugią krosnį bei įsirengti būtinas dušo bei tualeto patalpas, kad ši draugiška ir stipri šeima galėtų gyventi oresnėmis sąlygomis.

Atžalas džiuginantys Artūro pokyčiai po pozityvios tėvystės kursų

Artūras (vardas pakeistas) su žmona augina tris vaikus, du iš jų lanko miestelyje įkurtą vaikų dienos centrą, kuriame gauna ne tik nemokamą maitinimą, bet ir su socialiniais darbuotojais paruošia pamokas, dalyvauja nemokomose edukacinėse programose.

Artūras su žmona stengiasi kaip įmanoma geriau auginti vaikus, tačiau kasdieniai sunkumai bei didelis skurdas kelia įtampą, kurios pasėkmes dažnai jaučia ir vaikai.  

Džiaugiamės, kad būtent Artūro miestelyje turėjome galimybę organizuoti pozityvios tėvystės mokymus, o Artūras turėjo galimybę dalyvauti net septyniuose užsiėmimuose iš devynių vykusių. 

Svarbiausia, kad mokymų poveikį netrukus pajuto ir vaikai. Artūras dalinosi vaikų nustebimu: „Tėtis kažkoks geresnis, nebešaukia”. Kompleksinė pagalba šeimai labai svarbi – gera, kad galime padėti tiek tiesiogiai vaikams, tiek ir jų tėvams.

Skirkite kasmėnesinę paramą jau dabar!

Noriu paremti