Vaikų dienos centrai

„Niekada nevėlu turėti laimingą vaikystę.“ T. Robbins

Vaikų dienos centras – kas tai?

48 mūsų kuruojami vaikų dienos centrai kasdien teikia pagalbą beveik 1000 vaikų, augančių sunkumų patiriančiose šeimose. Čia vaikai susiburia po pamokų, pavalgo, paruošia pamokas, užsiima kūrybine ar edukacine veikla, o centrų darbuotojai padeda jiems ugdyti socialinius įgūdžius, gauti reikalingą pagalbą ir tiesiog džiaugtis vaikyste.

Vaikų dienos centruose teikiama pagalba vaikui ir jo šeimai – ypatingai svarbi. Lankant vaikų dienos centrą stipriai sumažėja vaikų nepriežiūros bei apleistumo rizikos, pagerėja vaikų fizinė ir emocinė sveikata, bendravimo įgūdžiai, mokymosi motyvacija bei rezultatai. Vaikai ir šeimos drąsiau dalyvauja bendruomenės bei visuomenės gyvenime, kultūriniuose renginiuose.

Vienas pagrindinių mūsų tikslų – vaikai, galintys užaugti savo namuose, su jiems artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis, tad aktyviai siekiame padėti ne tik mažiesiems, bet ir jų šeimoms.

Vaikų dienos centruose teikiamos paslaugos

Čia teikiame kompleksinę pagalbą, kurios dėka yra sprendžiamos įvairios vaikų bei jų šeimose patiriamos problemos.

Kasdienių įgūdžių ugdymas

Vaikų dienos centruose stipriname vaikų socialinius, sveikos gyvensenos, asmens higienos ir kitus kasdienybėje būtinus įgūdžius.

Emocinis palaikymas

Socialiniai darbuotojai padeda vaikams įveikti iškylančius sunkumus, moko suprasti savo jausmus, tinkamai valdyti emocijas.

Nemokamas maitinimas

Po pamokų į dienos centrus atėję vaikai valgo nemokamus pietus, o pagal poreikį, prieš keliaujant į namus, ir pavakarius.

Pagalba ruošiant namų darbus

Dalis vaikų laiko, praleidžiamo dienos centre, yra skiriama mokymuisi bei namų darbų ruošimui.

Laisvalaikio organizavimas

Kasdien organizuojame įvairius užsiėmimus vaikams, o esant galimybei, vykstame ir į nemokamas ekskursijas ar stovyklas.

Informavimas, konsultavimas ir tarpininkavimas

Informuojame vaiką ir jo šeimą apie galimus paramos būdus, bendradarbiaujame su kitomis įstaigomis siekiant užtikrinti, kad vaikui būtų suteikiama visa reikiama pagalba.

Materialinė pagalba

Pagal galimybes, centrus lankantiems vaikams suteikiame nemokamų mokymosi priemonių bei kitų kasdien reikalingų daiktų.

Informuokite mus apie pastebėtą netinkamą elgesį su vaikais

Jei mūsų įgyvendinamų projektų, vaikų dienos centrų, padalinių ar pan. veikloje pastebėjote vaiko teisių pažeidimų ar korupcijos, praneškite apie tai mums užpildę šią konfidencialumą garantuojančią formą.

Noriu pranešti

Pamatykite vaikų dienos centrą iš arti!

Salininkų dienos centrą kasdien lanko iki 25 vaikų. Čia jie kūrybiškai leidžia laiką po pamokų, kartu ruošia namų darbus, ilsisi, gerina socialinius, sveikos gyvensenos bei asmens higienos įgūdžius.

Vaikų dienos centre man patinka, nes ten turiu daug draugų. Mes ten žaidžiam Alias, mokomės piešti, ruošiam namų darbus. Dar patiko, kad neseniai važiavom į Vilniaus bokštą.

Tautvydas, 8 m.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar vaikų dienos centras yra vaikų globos namai?

Ne, vaikų dienos centras – tai ne stacionarių paslaugų teikimo įstaiga, o dienos globos

socialinių paslaugų įstaiga, vaikams, augantiems socialiai remtinose bei socialinių, psichologinių ir kitokių sunkumų turinčiose šeimose.

Dienos centre su vaikais dirba socialiniai darbuotojai ir auklėtojai, kurie padeda jiems džiaugtis vaikyste, ugdyti socialinius įgūdžius, gauti reikalingą pagalbą. Kartu centrai yra ir prevencinė priemonė, siekianti, kad vaikas neprarastų galimybės augti su jam artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis.

 

Kur kreiptis, jeigu noriu, kad mano vaikas lankytų vaikų dienos centrą?

Norint, jog vaikas lankytų vaikų dienos centrą, reikia kreiptis į savivaldybės, kurioje yra

deklaruota vaiko gyvenamoji vieta, socialinės paramos skyrių. Jo darbuotojai suteiks visą informaciją apie reikalingų dokumentų pateikimo tvarką bei priims sprendimą dėl vaiko lankymosi vaikų dienos centre.

Ar tėvams reikia mokėti už vaiko dienos centro lankymą?

Vaikų dienos centre teikiamos dienos socialinės priežiūros paslaugos yra nemokamos.

Kur rasti vaikų dienos centrų sąrašą mano mieste?

Vaikų dienos centrų, veikiančių Jūsų savivaldybėje, sąrašą rasite savo savivaldybės internetiniame puslapyje.

Kodėl renkate lėšas vaikų dienos centrų išlaikymui?

Dažnu atveju, kokybiškam vaikų dienos centre teikiamų paslaugų įgyvendinimui savivaldybės skiriamų lėšų pilnai nepakanka, tad trūkstamą jų dalį renkame iš fizinių asmenų bei įmonių paramos.