Kviečiame į 8-ąjį Solidarumo bėgimą!

Šiemet jau 8-ąjį kartą organizuojamas Solidarumo bėgimas — tai mūsų puikia kasmetine tradicija tapusi iniciatyva.

Pirmasis bėgimas Lietuvoje buvo surengtas 2014 m. Tuomet solidarumo kilometrus bėgo daugiau nei 45 tūkst. mokinių, mokytojų ir tėvelių, o vėliau dalyvių skaičius vis didėjo. Pagrindinis bėgimo tikslas — skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių bei rinkti paramą konkrečioms veikloms, padėsiančioms sunkumų patiriantiems vaikams.

Šiųmečio Solidarumo bėgimo metu surinkta parama bus skirta dviems tikslams: pozityvios tėvystės programai „Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai“ Lietuvoje įgyvendinti ir negalią turinčių vaikų, gyvenančių Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose, mobilumui didinti.

„Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai“ — tai programa, skirta šviesti dienos centrus lankančių vaikų tėvus supažindinant juos su viena iš plačiausiai pasaulyje priimtų metodikų, padedančių kurti teigiamus ir darnius santykius šeimoje. Tai pagarba žmogui paremtas vaikų auklėjimas, elgesio gairių nustatymas, apsauga nuo fizinio ir psichologinio smurto bei vaiko nuomonės paisymas sprendžiant su juo susijusius klausimus.

Tuo tarpu Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenantiems, negalią turintiems, vaikams, kurie negali eiti į mokyklą, padėsime įsigyti reikalingų priemonių (pvz.: vežimėlį, klausos aparatą, protezą ir t.t.). Siekiama, kad jie galėtų geriau integruotis į visuomenę, mokytis ir siekti savo tikslų.

Solidarumo bėgimo iniciatyvą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Ukrainos ambasada bei LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Kviečiame ir jus tapti šios iniciatyvos dalimi — registruokitės į Solidarumo bėgimą iki rugsėjo 15 d.: https://www.begimas.gelbekitvaikus.lt/

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!