Visoje Lietuvoje nuaidėjo Solidarumo bėgimo švilpukas

Šiais metais organizacija „Gelbėkit vaikus“ Lietuvos ugdymo įstaigas kvietė vėl susiburti kilniam tikslui ir organizuoti Solidarumo bėgimą 2020. Nors šių mokslo metų pradžia visiems buvo nemenkas išbandymas, tačiau net 304 ugdymo įstaigų moksleiviai ir mokytojai nusprendė bėgti, kad pasaulis taptų geresne vieta gyventi.

Per šešerius Solidarumo bėgimo metus surinkta parama padėjo tūkstančiams Lietuvos vaikų, kurie lanko 49 organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje. Paramos dėka taip pat įgyvendinome daug pozityvių pokyčių ir už Lietuvos ribų – Zambijoje bei Ukrainoje.

Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos vaikams, augantiems sunkumų patiriančiose šeimose. Būtent šiose šeimose augantys vaikai patyrė didžiausių iššūkių buvusio COVID-19 karantino metu. Taip pat dalis paramos bus skiriama Ukrainos vaikams, pabėgusiems iš nuo karinio konflikto nukentėjusių teritorijų, o ypatingai mergaitėms, kurios dėl visų neramumų šalyje patiria ypatingai daug pavojų.

Būtina paminėti, jog 7-tasis Solidarumo bėgimas ypatingas! Šiemet sukako 75 metai, kai pirmą kartą buvo išleista visų mūsų mylima knyga apie šauniąją Pepę Ilgakojinę. Minėdami šią sukaktį, Solidarumo bėgimo 2020 metu visas ugdymo įstaigas skatinome kartu švęsti Pepės gimtadienį, todėl dalyje ugdymo įstaigų vaikai turėjo galimybę bėgti kartu su pačia Pepe Ilgakojine, žaidė vaikystėje Pepės mėgstamus žaidimus ir mėgavosi gimtadienio tortu. 

Džiaugiamės, jog Solidarumo bėgimą jau keletą metų iš eilės globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!