„Gelbėkit vaikus“ vadovė: reguliarus aukojimas gali tapti pasaulį keičiančiu įpročiu

Jau ketvirtus metus besitęsiančio „Lidl“ inicijuoto socialinio projekto „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ metu, taromatais besinaudojantys prekybos tinklo pirkėjai gali vaikams paaukoti depozito sumą, kurią „Lidl“ padvigubina. Šie pinigai yra išdalijami trims vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms, o viena iš jų – „Gelbėkit vaikus“. Organizacijos generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės teigimu, šis projektas ne tik puoselėja aukojimo tradiciją Lietuvoje, bet ir užtikrintai keičia vaikų gyvenimus.

R. Dičpetrienė pasakoja, kad 2020 m. skirta „Lidl Lietuva“ parama padėjo vaikams, lankantiems Utenos, Vilniaus, Alytaus ir Zarasų vaikų dienos centrus, kuriuos koordinuoja ši organizacija.

„Šie metai mūsų globojamiems vaikams, kaip ir visiems Lietuvos žmonėms, buvo kitokie. Jau pavasarį vaikai negalėjo eiti į mokyklas, turėjo mokytis iš namų, tad įprastą vaikų dienos centruose teikiamą pagalbą – maitinimą, emocinę paramą, pagalbą ruošiant pamokas, pasikeitus įprastam gyvenimui, turėjome adaptuoti“, – sako R. Dičpetrienė.

2020 metai priminė amerikietiškus kalnelius

„Gelbėkit vaikus“ vadovės teigimu, dėl „Lidl“ suteiktos paramos dar pavasarį, karantino metu organizacija galėjo sėkmingai užtikrinti nenutrūkstamą maisto pristatymą į namus ne tik šiuos vaikų dienos centrus lankantiems vaikams, bet ir jų šeimoms. Be to, buvo teikiama emocinė parama, palaikomi nežinios ir baimės užklupti vaikai bei jų tėvai.

Pasak R. Dičpetrienės, pasibaigus pirmajam karantinui, vaikai labai džiaugėsi galėję sugrįžti į dienos centrus: „Suprantama, kad vaikai nori bendrauti gyvai – juk čia visi jų draugai, juos visad palaikančios ir suprantančios auklėtojos, įdomios veiklos ir užsiėmimai. Mes džiaugiamės, kad vaikai dienos centrų kolektyvuose jaučiasi saugūs ir suprasti. Jie žino, kad čia yra laukiami visada, o jei reikės, visuomet gali prašyti pagalbos.“

Anot jos, prekybos tinklo ir jo pirkėjų suteiktos lėšos leido organizacijai užtikrinti turiningą Alytaus, Zarasų, Vilniaus  ir Utenos vaikų dienos centrų lankytojų laisvalaikį vasaros laikotarpiu.

„Vaikai dalyvavo mūsų organizuotose dienos stovyklose, leido laiką įvairiuose kūrybiniuose užsiėmimuose, sportavo. Prasidėjus mokslo metams džiaugėmės, kad ir vėl galime padėti moksleiviams įveikti mokymosi iššūkius ir būti šalia sprendžiant kitus iškylančius klausimus. Tačiau šie metai buvo pilni pakilimų ir nuosmukių, tad ilgai netrukus, šis bendravimas nutrūko“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė.

Parama leidžia su vaikais bendrauti nuotoliniu būdu

Ji pažymi, kad antrojo karantino metu daugumos vaikų dienos centrų veiklą teko perkelti į virtualią erdvę. Tačiau nepaisant to, „Lidl“ suteikta parama leidžia nenutrūkstamai tęsti bendravimą su vaikais.

„Šiuo laikotarpiu „Lidl“ ir pirkėjų lėšos padėjo užtikrinti resursus, leidžiančius nuotoliniu būdu ir toliau palaikyti vaikus, teikti jiems emocinę pagalbą, padėti jiems mokytis, susėdus prie kompiuterių ar mobilių įrenginių ekranų. Be to, stengiamės, kad vaikai namuose nenuobodžiautų ir į bendravimą su jais žiūrime inovatyviai – organizuojame įvairius kūrybinius užsiėmimus, protmūšius ir kitas veiklas.

Vis dėlto vaikų dienos centruose dirbantys kolegos pabrėžia, kad tai – ne tas pats, kas su vaiku bendrauti gyvai. Sudėtinga spręsti, ar vaikas namuose tikrai turi valgyti, ar jo aplinka saugi. Tad su didžiuliu nekantrumu laukiame, kol vėl galėsime su vaikais pasimatyti gyvai. To, neabejotinai, laukia ir vaikai, nes artėjant šventėms, dienos centrų auklėtojos ne viename atviruke mato vaikų išreiškiamas padėkas už šilumą, supratimą ir draugystę – tai, ką vaikai vertina labiausiai“, – sako R. Dičpetrienė.

Aukoti kviečia ištisus metus

Pašnekovės teigimu, tiek vaikai, tiek vaikų dienos centrų auklėtojos ir juos kuruojančios organizacijos itin džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių šventiniu laikotarpiu nusprendžia skirti paramą vaikams. Tačiau ši parama yra reikalinga ne tik per šventes, bet ir ištisus metus.

„Net ir mažiausia parama yra itin svarbi, nes ji prisideda prie šviesesnės vaikų dabarties ir ateities. Visgi jeigu žmonės prisidėtų prie vaikų gerovės kelis kartus per metus ar netgi kas mėnesį, tai taptų įpročiu, kuris iš lėto, bet užtikrintai keistų pasaulį. Dėkojame ne tik „Lidl“ organizacijai, kad ji prisideda prie aukojimo tradicijos puoselėjimo Lietuvoje, bet ir visiems parduotuvių lankytojams, savo gerumu keičiantiems vaikų gyvenimus“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė.

Paaukota daugiau kaip 175 tūkst. eurų

Prisidėti prie pagalbą vaikams teikiančių organizacijų gali kiekvienas prekybos tinklo „Lidl“ taromatais besinaudojantis žmogus, paspaudęs mygtuką „aukoti“. Surinktą sumą „Lidl“ padvigubina ir perveda vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms „Maltos ordino pagalbos tarnyba“, „Gelbėkit vaikus“ ir „Caritas“.

Per trejus metus dienos centrams paremti buvo surinkti 176 754 eurai, kurie lygiomis dalimis išdalinti minėtoms organizacijoms. Jos šias lėšas panaudojo būtiniausioms reikmėms: nuo gyvybiškai svarbių remonto darbų iki savanorių, socialinių darbuotojų bei užimtumo specialistų mokymo ir kt.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!