Kartu jau padėjome tūkstančiams Ukrainos vaikų

Ukrainietė Alina, į Kauno pabėgėlių registracijos centrą atvyko su pusantrų metų vaikučiu. Po visų patirtų siaubų bėgant nuo karo, ilgos kelionės, ji nebeturėjo jėgų. Pavargusi Alina su vaiku sėdėjo ant laiptų ir verkė. Nežinojo kur eiti, kokius dokumentus pildyti, nuo ko viską svečioje šalyje pradėti. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ darbuotoja palydėjo Aliną su vaiku į mūsų įkurtą mamos ir vaiko kambarį, pavaišino karštos arbatos puodeliu, užkandžiais, išklausė, suteikė reikalingą pirminę informaciją, surinko vaikučiui drabužių, higienos priemonių bei kitų, pradžiai reikalingų daiktų. Alina papasakojo savo patirtus išgyvenimus, išsiverkė, pailsėjo ir jau su palengvėjimu bei didžiuliu dėkingumu nuėjo tvarkytis dokumentų. Vėliau Alinai buvo teikiama tikslinė paramą pagal poreikį. Moteris buvo aprūpinta reikalingomis priemonėmis, jai teikiama psichologinė pagalba.

Be visų Lietuvos žmonių finansinės paramos, septyniuose (šiuo metu veikia 5) pabėgėlių registracijos centruose visoje Lietuvoje nebūtume įkūrę saugių vaikų žaidimų erdvių, mamos ir vaiko kambarių. Nebūtume padėję Alinai ir tūkstančiams kitų, nuo karo bėgančių mamų ir vaikų (šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 52 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų daugiau nei 20 tūkst. vaikų.)

Nuo karo Ukrainoje pradžios, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ teikiama pagalba ir parama Ukrainos vaikams ir mamos yra ši:

  • Beveik 12,5 tūkst. vaikų apsilankė pabėgėlių centruose įrengtuose vaikų kambariuose;
  • Beveik 13 tūkst. vaikų suteikėme tikslinę paramą drabužiais, avalyne, žaislais, higienos priemonėmis, kūdikių maisteliu, mokyklinėmis prekėmis, kompiuteriais ir kt.;
  • 291 besilaukiančias moteris aprūpinime kūdikio kraiteliais;
  • Vilniaus biure suteikėme 94 valandas individualių psichologinių konsultacijų (16 vaikų ir 3 suaugusiems);
  • Mūsų vaikų dienos centrus, šiuo metu lanko 118 vaikų iš Ukrainos;
  • Teikiame pagalbą 335 į Lietuvą perkeltiems Ukrainos našlaičiams ir nelydimiems vaikams.

Ačiū visiems už palaikymą ir paramą! Kartu padedame Ukrainos vaikams ir šeimoms išgyventi šį karo siaubo pilną laikotarpį.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!