„TeamUp“ – mokymų programa, padedanti stiprinti vaikų psichologinį atsparumą

Trijų organizacijų: „Save the Children“, „UNICEF“ bei „War Child“ sukurta psichosocialinės paramos programa „TeamUP“  įgyvendinama 26 šalyse, o nuo praėjusių metų jau ir Lietuvoje. „TeamUP“   programa siekiama apsaugoti vaikus ir skatinti jų psichosocialinę gerovę bei stiprinti psichologinį atsparumą. „TeamUP“ – tai judesiu grįstos veiklos, stiprinančios pažintinį, fizinį, emocinį ir socialinį vaikų vystymąsi. Programa siūlo apgalvotą užsiėmimų struktūrą, stabilumą ir socializaciją.

„Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ siekis padėti vaikams ir jų šeimų nariams. Kone dešimtmetį dirbame su tėvais ir vaikų globėjais, stiprindami jų žinias apie pozityvius ir pagarbius vaikų auklėjimo būdus. Pastaraisiais metais tėvus su mažyliais iki trejų metų pakvietėme jungtis į „Building Brains“ užsiėmimus, mokyklinio amžiaus vaikus kviečiame į menais grįstus HEART užsiėmimus, o dabar džiaugiamės galimybe pristatyti judesiu ir žaidimais grįstą „TeamUP“ programą, kurios metu 6 – 18 m. vaikai stiprina emocijų valdymo įgūdžius, sprendžia socialinius iššūkius ir mokosi bendradarbiauti tarpusavyje. Ypač svarbu, kad ši programa pritaikyta ir vaikams, kurie turėjo bėgti iš karinių konfliktų paveiktų teritorijų ir turi adaptuotis svetimoje šalyje ar nesupranta jiems naujos kalbos. Tai yra kelias į naujų draugysčių sukūrimą ir bendrystės pajautimą“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Programa „TeamUP“ sukurta vadovaujantis principu „nė vieno nepalikti nuošalyje“. Užsiėmimų metu nagrinėjamos baimės, pykčio, streso, konfliktų, pagarbos, patyčių, atkaklumo ir draugystės temos. Į mokymus kviečiami psichologai, socialiniai darbuotojai, pedagogai bei kiti specialistai, kurie kasdien dirba su mokyklinio amžiaus vaikais, ir kurie vėliau užsiėmimus veda vaikų dienos, pabėgėlių centruose bei mokyklose.

Jau parengėme keliasdešimt fasilitatorių, kurie dirbdami porose veda arba netrukus pradės vesti programos užsiėmimus lietuvių ir ukrainiečių kalbomis Vilniuje, Šiauliuose, Kaune, Klaipėdoje, Pasvalyje, Zarasuose, Alytuje, Utenoje, Jonavoje, Paparčiuose.

Programos „TeamUP“ fasilitatorių mokymus ir vaikų grupinius užsiėmimus finansuoja organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir  Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje.

Plačiau žiūrėkite čia.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!