Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir jaunųjų talentų koncerte – kvietimas pastebėti auksą pelenuose

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunieji talentai ir organizacija „Gelbėkit vaikus“ vilniečius ir miesto svečius kviečia į nemokamą koncertą, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

„Jau keletą metų iš eilės Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga drauge su jaunaisiais Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos talentais, o šiemet ir svečiais iš Ukrainos, dovanosime nemokamą koncertą, kurio metu skambės W. A. Mozart, J. Haydn kūriniai fortepijonui su orkestru, taip pat C. Kiui, B. Dvariono, K. Saint- Saens, D. Popper, N. Paganini kūriniai solo styginiams instrumentams su orkestru, – pasakoja Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas bei priduria, kad Orkestrui vaikų tema nesvetima ne tik švenčių ar progų laikotarpiu. „Orkestro repertuare turime ne vieną specialią programą šeimoms su vaikais, taip pat dažnai rengiame paramos, labdaros koncertus skirtus vaikams. Orkestrantų bei mano paties užkulisinis gyvenimas, repeticijos taip pat dažniausiai neapsieina be vaikų draugijos, jie mums – ypač svarbūs“, – pasakoja maestro.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos styginių instrumentų metodinės grupės pirmininkas Tomas Savickas savo ruožtu sako, kad talentingi moksleiviai itin džiaugiasi galimybe groti drauge su Šv. Kristoforo kamerinio orkestro profesionalais ir labai ją vertina: „vaikai kasdien daug dirba, stropiai mokosi, o pasirodymas scenoje ir dar su profesionalais juos be galo motyvuoja, tai tarsi apdovanojimas už pastangas, už darbą. Vilniečiai ir miesto svečiai Vaikų gynimo dienai skirtame koncerte galės pamatyti tuos Čiurlionio menų mokyklos talentus, kuriais labiausiai didžiuojamės“.

„Pastebėti ir ugdyti vaiko talentą sunkiomis gyvenimo sąlygomis yra be galo sunku. Iš kitos pusės, būtų labai neteisinga, jei nepastebėtume pelenuose žibančio aukso, nesuteiktume jam galimybių švytėti“, – samprotauja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė bei papasakoja apie Alytaus rajone vargingoje šeimoje gyvenančius du itin talentingus broliukus, kurie iš klausos duetu groja pianinu. „Anksčiau broliukai galėdavo savo talentą vystyti tik mokykloje, tačiau džiaugiamės, kad dar prieš karantiną su organizacija „Gelbėkit vaikus“ galėjome broliukams padovanoti pianiną kuriuo jie skambina namie. Viliamės, kad už koncerto metu surinktas lėšas galėsime broliukus papildomai pamotyvuoti neapleisti ir vystyti jų talentą net ir sudėtingomis gyvenimo aplinkybėmis“, – priduria.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos talentų koncertas, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, birželio 3 d. 19 val. Koncertas nemokamas, tačiau būtina registracija https://www.kristoforas.lt/events/jaunieji-lietuvos-talentai/

Renginio metu žiūrovai bus kviečiami pagal galimybes prisidėti prie paramos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamiems talentingiems broliukams. Prisidėti galima jau dabar telefonu. Paramos numeriu 1648 paaukosite 3 Eur.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!