„Gelbėkit vaikus“ mokykliniais rinkiniais aprūpino 2000 vaikų – priemonės mokyklai pirktos iš tiekėjo Ukrainoje

Naujus mokslo metus 2000 vaikų iš sunkiau besiverčiančių Lietuvos šeimų bei „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus lankančių ukrainiečių pasitiks pasipuošę naujomis kuprinėmis, kuriose – visos mokslams reikalingos priemonės. Kuprinės ir penalai nupirkti iš Ukrainos vieno didžiausių mokyklinių reikmenų tiekėjo.

„Šiemet rugsėjo pirmą dieną mokyklų duris pravers tūkstančiai vaikų. Jų tarpe – ir nuo karo Ukrainoje bėgusių ir prieglobstį mūsų šalyje radusių šeimų vaikai. Galimybė mokytis ir lankyti švietimo įstaigą yra kiekvieno vaiko teisė. Deja, bet susiruošti ir pasiruošti mokslams ne visiems vienodai lengva. Mūsų pareiga tokioms šeimoms padėti“, – sako „Gelbėkit vaikus“ direktorė Rasa Dičpetrienė.

Jos teigimu, didžiausią darbą, identifikuoti sunkiau besiverčiančias šeimas, suskaičiuoti keliems jų reikalinga pagalba, atliko „Gelbėkit vaikus“ dienos centruose dirbantys žmonės. Šiemet jų pastangomis buvo atrinkti 2000 vaikų, 1000 lietuvių bei 1000 ukrainiečių visoje Lietuvoje, kuriems prieš naujus mokslo metus įteiktos kuprinės su visomis mokslo metams reikalingomis priemonėmis. Kuprinės ir penalai gautos iš vieno didžiausių mokyklinių prekių tiekėjo Ukrainoje.

„Šaliai, kurioje jau beveik pusmetį vyksta viską niokojantis ir alinantis karas, padėti galima įvairiai. Pirmiausia, mes duris atvėrėme ir atsistoti ant kojų padėjome iš Ukrainos į Lietuvą atvykusiems ir čia įsikurti bandantiems žmonėms. Kiekviename žingsnyje galvojame, kaip dar galime padėti. Todėl kai ieškojome iš ko pirkti kanceliarines prekes, prašėme partnerių surasti tiekėją būtent Ukrainoje“, – pasakoja R. Dičpetrienė.

Kuprinės sukomplektuotos 1-4, bei 5-8 klasių mokiniams. Daugiausiai rinkinių pasiekė Šiaulių ir Klaipėdos apskritis, taip pat Alytų, Jurbarką, Panevėžį ir kitus miestus.

„Su sunkiau besiverčiančiomis šeimomis Šiaulių apskrityje bei čia įsikūrusiomis ukrainiečių šeimomis nuolat palaikome ryšį ir kaip tik galime, taip joms ir padedame. Artėjanti rugsėjo pirmoji šioms šeimoms yra nemenkas iššūkis, nes į mokyklą suruošti net ir vieną vaiką kainuoja nemažai. Tad jau vasaros viduryje, vasaros stovyklos metu, ėmėme skaičiuoti, kelioms jų reiks mūsų pagalbos. Išdalinimui gavome 190 kuprinių komplektų, bet poreikis yra išties daug didesnis, tad labai atsakingai vertinome, skaičiavome ir ne kartą vis iš naujo perdėliojome komplektus“, – teigia Šiaulių struktūrinio padalinio vadovė Dalia Kurienė ir priduria, kad stengėsi nei vienos pagalbos prašančios šeimos nepalikti nevilty.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!