„Building Brains“ programa – patiems mažiausiems

Ankstyvojo ugdymo programa „Building Brains“ įgyvendinama 36 pasaulio šalyse, o nuo šių metų vasaros – ir Lietuvoje. Jos tikslas – šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų, papasakoti, kodėl svarbu nuo pat mažens tinkamai atliepti jų poreikius, kurti prieraišų ryšį su vaiku, mokyti nesudėtingų žaidimų ir veiklų, lavinančių vaiko ankstyvuosius gebėjimus mokytis bei teigiamai veikiančių jo raidą.

„Nuo pat konflikto Ukrainoje pradžios, Lietuvai pirmąkart susidūrus su tokio masto pabėgėlių krize, organizacija „Gelbėkit vaikus“ skiria visokeriopą paramą vaikams ir jų šeimų nariams, o ypač besilaukiančioms mamoms ir šeimoms, auginančioms mažylius iki 2 metų. „Building Brains“ programa padeda stiprinti ryšį su vaiku, atpažinti jo poreikius bei padėti pamatus darniam vaiko vystymuisi ateityje“, – teigia organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Grupinių užsiėmimų metu mamos, tėčiai ar globėjai žaisdami naudojant paprastas, buityje randamas priemones, dainuodami, skaitydami drauge su vaiku ir kitais būdais kurdami šiltą tarpusavio ryšį stiprina ankstyvuosius mažylių gebėjimus mokytis, išreikšti emocijas bei padeda ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi ir empatiją.

Anot R. Dičpetrienės, „Building Brains“ programa kuria pridėtinę vertę užtikrinant pagalbą iš Ukrainos į Lietuvą atvykusioms šeimoms. Užsiėmimai jau įvyko Panevėžyje, o šiuo metu vyksta Vilniuje, Šiauliuose ir Kaune. Visai netrukus, 2024 m., į „Building Brains“ užsiėmimus bus pakviestos ir lietuvių šeimos.

Kurkite pokytį šiandien!

Skirkite jums priimtiną paramos sumą Lietuvos vaikų gerovės kūrimui!