1,2 proc. GPM

Skirti 1,2 proc. GPM – nieko nekainuoja

Kasmet sausio 1 – gegužės 1 laikotarpiu Lietuvos gyventojai gali nuspręsti, kam skirti savo jau valstybei sumokėtą praėjusių metų 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį. Nors atrodo, jog tai tik 1,2 proc., vieno asmens paramos suma yra tikrai solidi – vidutinį atlyginimą uždirbančio asmens 1,2 proc. GPM sudaro apie 30–35 Eur. Tai – jam nieko nekainuojanti, nuo jo jau sumokėtų mokesčių paramos gavėjui nukreipiama suma.

Deja, bet kasmet net pusė dirbančiųjų pamiršta paramos gavėjams skirti savo 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį. Tai – praleista galimybė paremti tuos, kuriems šiuo metu reikia pagalbos.

Kviečiame savo 1,2 proc. GPM skirti paremiant mūsų kasdienę pagalbą vaikams: vaikų dienos centrų veiklą, paramos šeimoms organizavimą, pozityvios tėvystės programos įgyvendinimą ir dar daug kitų veiklų (daugiau apie mūsų vykdomas veiklas – ČIA).

Instrukciją, kaip skirti 1,2 proc. GPM rasite ČIA, o jeigu paramos skyrimo laikotarpis jau praėjo, kviečiame žemiau esančiame laukelyje įrašyti savo el. pašto adresą – kitais metais atsiųsime jums priminimą dėl 1,2 proc. GPM paramos skyrimo.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra 1,2 proc. GPM?

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 20 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Iš šių dvidešimties procentų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paremti vaikų darželį, mokyklą, ligoninę, oganizaciją globojančią vaikus, senelius ar gyvūnus. Tokiu atveju minėtieji 1,2 procentai GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami jūsų pasirinktam paramos gavėjui.

Kokia suma aš paremsiu skirdamas 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramos suma priklauso nuo gaunamų pajamų. Uždirbančiųjų vidutinį atlyginimą per metus 1,2 proc. GPM parama sudaro apie 30-35 Eur (suma priklauso nuo auginamų vaikų skaičiaus šeimoje). Primename, kad šios paramos skyrimas jums nieko papildomai nekainuoja.

 

 

Kaip galiu skirti 1,2 proc. GPM?

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. gegužės 1 d.

Paramos skyrimo būdai:

1. Užpildyti popierinį prašymą ir išsiųsti jį paštu adresu Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos, Deklaracijų tvarkymo skyrius, Neravų g. 8, Druskininkai, LT – 66257 arba įteikti tiesiogiai mokesčių administratoriui. Prašymo formą galite parsisiųsti iš ČIA.

2. Užpildyti prašymą elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). (Pavadinimas: Gelbėkit vaikus; paramos gavėjo kodas: 190780953). Instrukciją, kaip skirti 1.2 proc. GPM dalį internetu, rasite ČIA.

Ar galiu ne visą 1,2 proc. GPM dalį skirti vaikams?

Taip, skirdami 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį, galite pasirinkti, kokią procento dalį skirti vieniems ar kitiems paramos gavėjams. Pavyzdžiui: 0,5 proc. GPM galite skirti organizacijai, padedančiai beglobiams gyvūnams, o 0,7 proc. GPM dalį galite skirti organizacijai, padedančiai sunkumų patiriantiems vaikams.

Pamiršote skirti savo 1,2 proc. GPM paramą?

Įveskite savo el. pašto adresą ir mes jums priminsime, kada šią paramą skirti kitais metais.

.